وبلاگ

چه کسی خدمات حقوقی را ارائه می‌دهد و باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

خدمات حقوقی

چه کسی خدمات حقوقی ارائه می‌دهد و باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ این سوالی است که برای افراد زیادی به وجود آمده است. لازم به ذکر است که خدمات حقوقی همواره توسط مشاور حقوقی به افراد ارائه می‌گردد، این مشاور با تمام مسائل حقوقی آشنایی دارد و می‌تواند در هر زمینه‌ای شما را راهنمایی و کمک نماید. مشاور حقوقی دارای ویژگی‌های فراوانی هم می‌باشد که با وجود این ویژگی‌ها می‌تواند در میان افراد و شرکت‌ها جایگاه پیدا کند و شناخته شود. مجموعه رابین حساب دارای بهترین مشاوران حقوقی می‌باشد که به صورت ۲۴ ساعته فعالیت می‌کنند و همیشه آماده خدمت رسانی به شما می‌باشند تا مشکلات حقوقی خود را حل نمایید.

معرفی کامل مشاور حقوقی

همان گونه که پیش‌تر هم گفتیم مشاور حقوقی فردی است که در زمینه‌های حقوقی خدمات ارائه می‌دهد. این فرد یک وکیل است که به شرکت‌ها و سازمان‌ها خدمات مشاوره قانونی ارائه می‌دهد، این مشاوران هر کدام در یک زمینه مهارت و تخصص دارند از این رو باید متناسب با نوع مشکل حقوقی خود به یکی از مشاوران مراجعه کرد. آنها‌ می‌‌توانند در اختلافات کارگری یا قراردادی، مسائل جبران خسارت، دعاوی آزار و اذیت یا درگیری‌های دیگر در محل کار خود مشاوره حقوقی ارائه دهند. آنها همچنین در مورد تصمیمات شرکت‌ها در مورد رشد شرکت، ادغام شدن شرکت و اقدامات مشابه، مشاوره حقوقی عمومی ارائه‌ می‌‌دهند.

در جامعه امروزی تقریبا تمام شرکت‌ها و موسسه‌ها به یک مشاور حقوقی نیاز دارند تا بتوانند از اختلال در کارهای خود جلوگیری کنند و مشکلات حقوقی خود را در کوتاه‌ترین زمان حل نمایند. این فرد وظایف متعددی را به عهده دارد که با انجام درست آنها می‌تواند به شرکت‌ها کمک شایانی نماید و جایگاه خود را در جامعه افزایش بدهد.

وظایف کسی که خدمات مشاور حقوقی ارائه می‌دهد

فردی که خدمات مشاور حقوقی ارائه می‌دهد وظایف متعددی را به عهده دارد و باید هر وظیفه را به درستی انجام بدهد تا بتواند مشکلات موسسه‌ها را در کوتاه‌ترین زمان ممکن حل نماید. از مهمترین وظایف مشاور حقوقی می‌توان موارد زیر را نام برد:

 1. پیش‌نویس و مذاکره قراردادها: در این وظیفه همواره مشاوران حقوقی از قراردادهای مشاوره‌ای گرفته تا توافق نامه‌های همکاری باید با تنظیم شرایط انواع قراردادها آشنا باشند. این مسئولیت شامل بررسی قراردادهای موجود و ایجاد اسناد جدید است.
 2. اطمینان از انطباق با قوانین شرکت: در این وظیفه مشاوران حقوقی باید به قوانین شرکت مسلط باشند و تمام فرآیندها و اقدامات شرکت را از نظر انطباق با محدودیت‌های قانونی بررسی نمایند. این وظیفه ایجاب‌ می‌کند که مشاوران حقوقی تمام آیین‌نامه‌ها و مقررات مرتبط با یک کسب و کار خاص را به خوبی بدانند.
 3. مشاوره در زمینه روابط کارگر و کارفرما: در این وظیفه اصولا در مورد مسائل مختلف محیط کار و اختلافات کارگری و دیگر تضادهای مرتبط با کارکنان از دانش حقوقی خود در این حوزه، برای رفع این اختلافات کمک‌ می‌گیرند. برای ارتباط با وکیل اداره کار به لینک مربوطه مراجعه کنید.

هر یک از وظایف نام برده به نوبه خود مهم هستند و فرد مشاور با انجام درست آنها می‌تواند رضایت شرکت‌ها و افراد را به دست بیاورد.

مشاور حقوقی

برای مطالعه ی بیشتر: خدمات حقوقی چیست و در چه زمینه هایی فعالیت می کند؟

انواع تخصص مشاور حقوقی

مشاور حقوقی، تخصص‌های فراوانی دارد که هر تخصص برای بخشی مناسب هستند. مشاور حقوقی فردی است که با انواع قواعد حقوقی آشنایی دارد و می‌تواند به خوبی شما را راهنمایی نماید. از مهمترین تخصص‌های مشاور حقوقی می‌توان موارد زیر را نام برد:

 1. مشاور حقوقی طلاق: بحث طلاق اصلی‌ترین مشکل در هر خانواده می‌باشد که امروزه افراد زیادی با آن مواجه هستند. در این زمینه زن برای دریافت نفقه و مهریه و حضانت بچه می‌تواند از راهنمایی‌ها و خدمات مشاور حقوقی استفاده کند و مشکلات خود را به خوبی حل نماید.
 2. مشاور امور ملکی: هنگام خرید و فروش ملک و یا سرمایه گذاری شراکت در یک ملک نیاز به دریافت مشاوره حقوقی دارد که در این صورت می‌توان به این فرد مراجعه کرد و از تخصص آن در این زمینه استفاده نمود. با کمک مشاور امور ملکی دیگر در زمان خرید و فروش دچار مشکل نخواهید شد.
 3. مشاور حقوقی امور قراردادها: برای انعقاد قراردادهای عمومی، خصوصی و بین المللی، فسخ یا ابطال قرارداد و تفسیر قرارداد باید با مشاور امور قراردادها مشورت کرد. مشاور حقوقی متن قرارداد را تنظیم می‌کند؛ زیرا این فرد به تمام قوانین مرتبط آشنایی دارد و از سوء استفاده جلوگیری می‌کند.

موارد گفته شده به عنوان مهمترین تخصص هر مشاور حقوقی شناخته می‌شوند که تمام افراد و شرکت‌ها و موسسه‌ها در دوره فعالیت و زندگی خود حتی یکبار هم به این فرد نیاز پیدا خواهند کرد تا مشکلات حقوقی خود را به خوبی حل نمایند.

نکات مهم زمان دریافت مشاوره حقوقی

در زمان دریافت مشاوره حقوقی از مشاور همواره باید نکات مهمی را مورد توجه قرار داد، برخی از این نکات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند که عبارتند از:

 1. در زمان دریافت مشاوره حقوقی تنها به تسلط فرد مشاور روی قوانین توجه کنید؛ زیرا سن هر فرد ربطی به میزان تجربه و تخصص آن ندارد.
 2. برای دریافت مشاوره حقوقی باید به میزان سابقه و اعتبار مشاور و مرکز توجه کنید و تنها به تبلیغات توجه نکنید. مسلما وکلای پایه یک دادگستری می‌توانند به عنوان بهترین مشاور حقوقی شناخته شوند که با تمام قوانین آشنایی کامل دارند.
 3. در زمان دریافت مشاوره حقوقی همواره تمام مدارک و اسناد را در اختیار فرد مشاور قرار بدهید تا دچار مشکلات نشوید و به قول معروف با او صادق باشید تا بتواند بررسی جزییات را کاملا دقیق انجام بدهدو بهترین راه‌حل را ارائه بدهد.
 4. مشاوره حقوقی را متناسب با حوزه فعالیتی که دارد انتخاب کنید تا بتوانید بهترین عملکرد را بر روی پرونده شما داشته باشد و آن را به خوبی حل کند.

ویژگی‌های فردی که خدمات حقوقی ارائه می‌دهد

فردی که خدمات حقوقی ارائه می‌دهد ویژگی‌های فراوانی دارد که با کمک آنها توانسته محبوبیت به دست بیاورد، از مهمترین ویژگی‌های این فرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مهارت نیرومند نوشتاری دارد.
 • مهارت قوی شنیداری دارد.
 • تفکر انتقادی دارد.
 • مهارت‌های سازمانی و توان حل مسئله بالایی دارد.
 • در زمینه امور مدیریت و فن مذاکره عالی هستند.
 • در زمینه تعیین اهداف و مهلت‌های قانونی توان بالایی دارند.

این گونه افراد که با نظارت و چه بدون نظارت اصولا فعالیت خود را انجام می‌دهند.

خدمات حقوقی

مهارت‌های مرکزی فردی که خدمات حقوقی ارائه می‌دهد

هر مشاور حقوقی اصولا مهارت‌های زیادی را می‌داند که یکی از آنها مهارت مرکزی است. از مهارت‌های مرکزی فردی که خدمات مشاوره ارائه می‌دهد می‌توان موارد زیر را معرفی کرد:

 1. باید مهارت بازبینی توافق‌ها و اسناد قانونی و ایجاد تماس‌ها را داشته باشد.
 2. باید مهارت مذاکره در مورد قراردادهای داخلی و خارجی را داشته باشد.
 3. باید مهارت‌ تحلیل سیاست‌ها و اقدامات شرکت‌ها به منظور پایبندی به مقررات و قوانین را داشته باشد.
 4. باید در زمینه قوانین استخدامی و بکارگیری آن به منظور حل تعارضات و اطمینان از تطابق آنها با قانون دانش داشته باشد.

مهارت‌های پیشرفته فردی که خدمات حقوقی ارائه می‌دهد

فردی که در زمینه خدمات حقوقی فعالیت می‌کند مهارت پیشرفته فردی هم دارد که عبارتند از:

 1. در زمینه امور و مفاهیم مالی دانش فراوان دارد.
 2. مهارت استفاده از انواع نرم افزارهای مهم را دارد.
 3. در صورت مواجه مشکل به سرعت مطلع شده و به شما اطلاع می‌دهد.
 4. قوانین را به خوبی تشریح می‌کند.

سخن پایانی

برای در اختیار داشتن یک مشاور حقوقی عالی که در هر زمینه‌ای مهارت و تخصص دارد و می‌تواند به شما بهترین راهنمایی‌ها را ارائه بدهد همواره می‌توان به سایت رابین محاسب مانا مراجعه کرد و از خدمات ویژه آن بهره‌مند شد. لازم به ذکر است که در این مجموعه انواع مشاوران حقوقی فعالیت می‌کنند و با ارائه بهترین خدمات و مشاوره‌ها توانسته‌اند نیاز هر فرد و شرکتی را به راحتی پوشش بدهند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *