همانطور که می دانید، هر ایرانی با توجه به درآمد خود باید مقدار مشخصی از آن را به عنوان مالیات به دولت پرداخت کند. اما در بعضی از مواقع افراد بیش از حد نصاب به پرداخت مالیات می‌پردازند که این موضوع می‌تواند مشکلات بسیاری را در کسب و کار آنها به وجود آورد؛ به همین خاطر مجموعه‌های متعددی راه اندازی شده‌اند که به ارائه خدمات مالیاتی به کسب و کارها می‌پردازند و از ضرر و زیان‌ها تا حد بسیار زیادی جلوگیری می‌کند. خدمات مالیاتی شامل موارد گوناگونی می‌شود که در ادامه مقاله به بررسی هر یک از آنها به طور کامل و جامع خواهیم پرداخت.

بررسی انواع خدمات مالیاتی مجموعه رابین محاسب مانا

همان طور که تا به الان متوجه شده‌اید، خدمات مالیاتی انواع گوناگونی دارند که از مهمترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تنظیم اظهارنامه عملکرد شرکت‌ها

یکی از مهمترین وظایف وکیل مالیاتی تنظیم اظهارنامه عملکرد شرکت‌ها می‌باشد. این اظهارنامه در واقع نشانگر میزان مالیات قابل پرداخت سازمان مدنظر است. در اظهارنامه عملکرد شرکت‌ها موارد مختلفی ذکر می‌شود که از مهمترین آنها می‌توان به معافیت‌ها، هزینه‌ها، سرمایه، درآمد، بخشودگی مالیاتی و بدهی‌ها اشاره کرد. اما ممکن است عده‌ای از افراد با خود بپرسند اگر اظهارنامه در موقع و در تایم مشخص ارائه نگردد چه اتفاقی می‌افتد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم تاخیر در ارائه اظهارنامه عملکرد باعث ایجاد جریمه‌های بسیار سنگین از جانب دولت خواهد شد و افراد باید در این صورت خسارت‌های بسیاری را متحمل گردند. در بعضی از مواقع جریمه‌ها به قدری سنگین شده که شرکت مد نظر با ورشکستگی روبه‌رو خواهد شد.

دفاع از پرونده های مالیاتی

از دیگر وظایف دفاتر خدمات مالیاتی یا وکیل مالیاتی می‌توان به دفاع از پرونده‌های مالیاتی اشاره کرد. این کار بسیار تخصصی بوده و افراد عادی قادر به انجام آن نخواهند بود. برای اینکه بتوان از پرونده‌های مالیاتی یک شرکت یا سازمان به خوبی دفاع کرد، باید اطلاعات کافی و جامع در این باره داشت. در غیراینصورت خسران و ضررهای بسیاری به مجموعه مد نظر وارد خواهد شد.

خدمات مالیاتی

تنظیم لایحه و اعتراض نسبت به مالیات ها

تمامی افرادی که دارای شرکت یا سازمان هستند، ممکن است در طول فعالیت خود با اختلاف مالیاتی مواجه شوند که در این صورت باید در هیئت‌های حل اختلاف مالیاتی شرکت نمایند. افراد برای قرارگیری در این هیئت‌ها باید لایحه مشخصی را تنظیم نمایند تا از این طریق بتوانند از خود دفاع کنند. برای تنظیم لایحه، دانش و اطلاعات بسیاری نیاز است که مجموعه‌های خدمات مالیاتی از این دانش و سواد برخوردار هستند. هنگامی که از یک وکیل مالیاتی کمک می‌گیرید، می‌توانید از او تقاضای تنظیم لایحه و اعتراض نسبت به مالیات‌ها در هیئت های حل اختلاف نمایید و مشکل خود را برطرف کنید.

تقسیط مالیات

قطعاً صاحبان کسب و کارها نمی‌توانند به طور یکجا مالیات خود را به دولت پرداخت کنند و به همین خاطر نیازمند به تقسیط مالیات هستند. ممکن است عده‌ای از افراد با خود بپرسند تقسیط مالیات به چه معنا است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم با کمک گرفتن از تقسیط مالیات می‌توان هزینه تعیین شده را به صورت قسط بندی به دولت ارائه نمود و از جریمه‌های سنگین تا حد بسیار زیادی در امان ماند. اما تقسیط مالیات دارای قوانین و اصول مشخصی است که تنها وکیل‌های مالیاتی به آن مسلط بوده و می‌توانند به شما در این زمینه کمک نمایند.

مشاوره مالیاتی

اگر می‌خواهید مالیات کمتری را پرداخت کرده و سودهای کلان را به دست آورید، تنها با مشاوره مالیاتی می‌توانید این رویا را امکان پذیر نمایید. مشاوره‌های مالیاتی تمامی موضوعات تخفیف مالیات را به مشتری‌های خود ارائه می‌دهند که افراد با بهره مندی از این اطلاعات می‌توانند پرداخت مالیات را به حداقل برسانند. در بسیاری از موارد مشاوره‌های مالیاتی به صورت آنلاین و غیرحضوری انجام می‌شوند که افراد باید این موضوع را حائز اهمیت شان قرار دهند.

مشاوره مالیاتی

تنظیم گزارش مالیات حقوق پرسنل

از دیگر خدماتی که وکیل‌های مالیاتی به مشتری‌های خود ارائه می‌دهند، تنظیم گزارش مالیات حقوق پرسنل طبق اصول و قانون است. افرادی که این کار برایشان دشوار است، می‌توانند از دفاتر خدمات مالیاتی برای انجام این کار کمک بگیرند.

بررسی انواع قراداد خدمات مالیاتی

برای اینکه همکاری خود را با دفاتر خدمات مالیاتی آغاز نمایید، باید به انعقاد قرارداد خدمات مالیاتی بپردازید تا به هنگام همکاری با مشکلی مواجه نشوید. روش‌های مختلفی برای انعقاد قرارداد خدمات مالیاتی وجود دارد که از محبوب ترین آن‌ها می توان موارد زیر را نام برد:

  • قرار داد خدمات مالیاتی به صورت پروژه ای

اگر کسب و کار شما کوچک است و یا تازه کار هستید، می‌توانید قرارداد خدمات مالیاتی خود را به صورت پروژه‌ای ببندید. در این نوع قرارداد اسناد و اطلاعات مدنظرتان را در اختیار دفاتر خدمات مالیاتی قرار می‌دهید و از آنها درخواست کمک می کنید تا پرسنل در پروژه‌ای مشخص خدمات‌شان را به شما ارائه دهند.

  • قرار داد خدمات مالیاتی به صورت ماهیانه

اگر می‌خواهید امور مالیاتی مجموعه‌تان به طور منظم انجام شود و هیچ مشکلی در این فرآیند به وجود نیاید، می‌توانید قرارداد خدمات مالیاتی خود را به صورت ماهیانه ببندید. این قرارداد برای شرکت‌هایی مناسب است که حجم کار متوسط داشته و نه کوچک نه بسیار بزرگ هستند.

  • قرارداد خدمات مالیاتی به صورت سالانه

اگر دارای بیزینس‌های بزرگ هستید و نمی‌توانید به صورت پروژه‌ای یا ماهانه با دفاتر خدمات مالیاتی همکاری داشته باشید، می‌توانید به بستن قرارداد خدمات مالیاتی به صورت سالانه بپردازید. در این قرارداد دفاتر خدماتی موظف هستند خدمات مدنظرتان را در طول یک سال به شما ارائه دهند و شما را از هرگونه مشکل مالیاتی در امان نگه دارند.

بهترین شرکت های ارائه دهنده خدمات مالیاتی کدامند؟

همانگونه که تا به الان متوجه شده‌اید، شرکت های بسیاری در زمینه خدمات مالیاتی به فعالیت می‌پردازند که هر یک از آنها خدمات مناسب به فردی را به مشتری های خود ارائه می‌دهند. بهترین شرکت های خدمات مالیاتی آنهایی هستند که ویژگی‌های زیر را دارا می‌باشند:

  • پرسنل ماهر

همواره شرکتی را برای خدمات مالیاتی خود مد نظر قرار دهید که دارای پرسنل ماهر و متعهد باشند. تجربه پرسنل ها می‌تواند نقش چشمگیری را در کاهش مالیات شرکت شما داشته باشد.

  • هزینه مقرون به صرفه

یک مجموعه خوب برای اینکه بتواند مشتری مدار باشد، همواره سعی می‌کند تا قیمت‌های منطقی و مقرون به صرفه‌ای را به مشتری‌های خود اعلام کند و در عین حال خدمات با کیفیتی را به مشتری هایش ارائه دهد.

  • تنوع خدمات

از دیگر نکاتی که به هنگام انتخاب شرکت خدمات مالیاتی باید به آن توجه داشته باشید، تنوع خدمات مجموعه مد نظر است. یک مجموعه مناسب سعی می‌کند تا تمامی خدمات مورد نیاز مشتری را پوشش دهد و نیاز آنها را برطرف سازد‌.

  • رزومه عالی

آخرین نکته‌ای که باید در انتخاب شرکت خدمات مالیاتی به آن توجه داشته باشید، رزومه عالی مجموعه مد نظر است. برای آنکه بتوانید سابقه و مهارت شرکت را مورد بررسی قرار دهید، باید عواملی همچون میزان فعالیت، همکاری با مجموعه های مختلف، رضایت مشتری ها و… را مد نظرتان قرار دهید.

بهترین شرکت خدمات مالیاتی
سخن پایانی

همانگونه که تا به الان متوجه شده‌اید، تمامی صاحبان کسب و کارها برای اینکه بتوانند در زمینه فعالیت خود موفق شوند، باید از خدمات مالیاتی استفاده نمایند. چرا که این خدمات از پرداخت مالیات‌های هنگفت و ضررهای زیاد جلوگیری می‌کند؛ به همین خاطر در این قسمت از مقاله سعی کردیم شما را به طور کامل و جامع با خدمات مالیاتی آشنا کنیم. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید سوالات و ابهامات ذهن خود را در این زمینه برطرف کرده و در صورت تمایل از یک مجموعه معتبر در زمینه خدمات مالیاتی کمک بگیرید.