ارائه خدمات حقوقی برای راحتی شهروندان به جهت انجام مشکلات حقوقی به وجود آمده است. موسسات حقوقی برای همه افرادی که نیاز به این نمونه خدمات دارند کمک و مشاوره می‌دهند. افراد برای اینکه بتوانند مشکلات و مسائل حقوقی خود را حل کنند نیاز به کسانی دارند که دارای تجربه و مهارت‌های لازم در این زمینه باشند و به مسائل حقوقی و قوانین آن آشنایی کامل داشته باشند. تمامی خدمات حقوقی در یک موسسه حقوقی جمع می‌شود و افراد می‌توانند از طریق این موسسه، حقوق خود را با توجه به تخصص و مهارتی که هر موسسه دارد مطالبه نمایند. موسسات مختلفی وجود دارد تا افراد بتوانند از آن طریق با حقوق خود آشنا شده و در پی کسب مطالبه حقوق خود برآیند. در ادامه قصد داریم با هر یک از موسسه‌های حقوقی به طور کامل آشنا شویم با ما همراه باشید.

معرفی موسسه حقوقی و آشنایی با خدمات حقوقی آن

موسسات حقوقی برای کسانی که به فکر استفاده از خدمات حقوقی هستند، بهترین گزینه و مقرون به صرفه‌ترین راه به شمار می‌روند. کسانی که می‌خواهند از خدمات حقوقی بهره مند شوند می‌توانند از طریق یک گروه با تجربه خدمات حقوقی استفاده کنند. در یک گروه یا موسسه حقوقی کارشناسان زیادی جمع شده‌اند که دارای تخصص و تجربه هستند و در رشته‌های گوناگون می‌توانند به افراد در مواقع لزوم کمک کنند. دفتر خدمات حقوقی شامل وکلای مختلفی است و وکلا در این دفتر جمع شده‌اند تا به افراد در زمینه‌های مختلف مشاوره تخصصی داده و کمک کنند. به همین دلیل در همه افراد باید خیالشان از بابت مشکلات به وجود آمده حقوقی راحت باشد و بهتر است در هر زمان که مشکل حقوقی برایشان به وجود آمد با موسسه حقوقی ما تماس بگیرند.

مزیت‌های استفاده از خدمات حقوقی

با توجه به اینکه افراد دارای شغل‌های مختلف در جامعه هستند و تعاملات اجتماعی با یکدیگر دارند استفاده از خدمات حقوقی بیشتر حس می‌شود و افراد باید حتما برای آن که با حقوق خود آشنا شوند یا برای رفع مشکلات خود بهتر است از موسسات حقوقی کمک بگیرند. یکی از مهمترین مزیت‌های کمک گرفتن از موسسات حقوقی بهره مند شدن از وکلای متخصص و کاربلد و همچنین کارشناسان حقوقی است. تمامی افراد در طول زندگی خود با مشکلات حقوقی روبرو هستند برای اینکه بتوانند مشکل خود را به راحتی حل کنند به یک مشاور حقوقی متخصص نیاز دارند.

اکثر افراد با مسائل حقوقی آشنایی نداشته و به همین دلیل باید از افراد متخصص برای برطرف شدن مشکلات خود کمک بگیرند. آشنا نبودن افراد از موضوعات مختلف حقوقی سبب کمک گرفتن آنها، از کاشناسان حقوقی می‌شود. افرادی که در مواجهه با این مشکلات حقوقی نتوانند از پس حق خود دفاع کنند، باید از خدمات حقوقی گروه‌های مختلف بهره گرفته تا بتوانند به بهترین نحو مشکلات خود را حل کنند. کارشناسان سایت می‌توانند با ارائه اطلاعات مهم و کاربردی و تخصص بالا در زمینه‌های مختلف و ارائه راه حل‌ها به همه افراد کمک کنند تا بتوانند بهترین نتیجه را برای رسیدن به حقوق خود بگیرند.

مزایای-خدمات-حقوقی

برخی از خدمات حقوقی مجموعه رابین محاسب مانا

در موسسات حقوقی معتبر از کارشناسان حقوقی و وکلا استفاده می‌شود و تمامی موسسات برای رفع نیاز حقوقی خدمات‌رسانی می‌کنند. موسسات حقوقی باید معتبر باشند و کارشناسان با تجربه بتوانند اموری که افراد از نظر حقوقی به آن احتیاج دارند را به طور کامل بررسی کرده و پس از تجزیه و تحلیل بهترین راهکار را به افراد برای به دست آوردن حقوق خود انجام دهند. به طور کلی در موسسات حقوقی راهکارهایی به افراد پیشنهاد می شود تا بتوانند بهترین عملکرد را برای گرفتن حقوق خود داشته باشند.

در موسسات حقوقی خدمات در دسته‌بندی‌های مختلف قرار داده شده و افراد می‌توانند با توجه به دسته‌بندی‌ها و نیاز حقوقی خود به کارشناسان مراجعه کنند. از جمله دسته بندی‌هایی که برای خدمات حقوقی در نظر گرفته شده است عبارتند از: خدمات حقوقی اسناد و امور ثبتی، خدمات حقوقی اموال و مالکیت، خدمات حقوقی اعسار و تقسیط، خدمات حقوقی امور حسبی و داوری، خدمات حقوقی قضایی، خدمات حقوقی تجارت و شرکت‌ها، خدمات حقوقی شکایت‌های مالی، خدمات حقوقی خانوادگی و خدمات حقوقی کار و امور اجتماعی و انواع دیگر خدمات حقوقی که افراد می‌توانند با کمک موسسات حقوقی به بهترین نحو از پس مشکلات به وجود آمده برآیند.

خدمات وکلای حقوقی

یکی از مهمترین خدمات حقوقی که بیشتر افراد در طول زندگی با آن برخورد دارند خدماتی است که از طریق وکیل حقوقی ارائه می‌شود. وکیل حقوقی از طریق موسسات حقوقی به همه افراد معرفی می‌شود. مشکلات حقوقی یکی از مشکلات رایج است که افراد با آن دست و پنجه نرم می‌کنند؛ بنابراین افراد باید به یک موسسه حقوقی مراجعه کرده و از افرادی که به قوانین و حقوق آشنایی دارند کمک بگیرند. وکیل حقوقی همان وکلای پایه یک دادگستری هستند که در کانون وکلا دارای پروانه وکالت بوده و می‌توانند خدمات حقوقی مختلف را به افراد ارائه کنند و افراد با توجه به خدمات ارائه شده از حقوق خود توسط وکلا دفاع کنند. وکیل حقوقی باید در تمامی مراحل دادرسی در پرونده تلاش داشته باشد تا بتواند حقوق موکل خود را در مشکل پیش آمده مطالبه کرده و بهترین نتیجه را از عملکرد خود برای افراد داشته باشد.

خدمات وکیل خانواده

 وکلایی که با خدمات حقوقی آشنا هستند می‌توانند در تمامی زمینه‌ها به افراد کمک کنند؛ ولی معمولاً وکلا در حوزه‌های تخصصی فعالیت می‌کنند و یکی از حوزه‌ها را برای ارائه خدمات حقوقی به افراد انتخاب می‌کنند. ارائه خدمات حقوقی خانواده یکی از انواع خدمات حقوقی است که وکلایی به صورت تخصصی در این حوزه فعالیت می‌کنند. در پرونده‌هایی مانند مهریه، حضانت فرزندان، طلاق و نفقه به افراد کمک می‌کنند تا بهترین نتیجه را بگیرند. وکیل خانواده باید تلاش خود را در جهت عدالت و پیروزی در پرونده داشته باشد. برای آنکه بتوانید در دعاوی خانوادگی موفق باشید و به حقوق خود برسید بهتر است از وکیل خانواده کمک بگیرید که در خدمات حقوقی بتواند بهترین مشاوره را انجام دهد. وکلای خانواده در زمینه‌های زیر می‌توانند به افراد که با مشکلات مختلف مواجه شده‌اند کمک کنند.

  • دعاوی نامزدی و خسارت‌های به وجود آمده از بر هم زدن نامزدی
  • اهدای جنین
  • سرپرستی کودکان بی سرپرست
  • تمکین رجوع از طلاق
  • نکاح
  • حضانت
  • جهیزیه
  • مهریه
  • نفقه و طلاق

 برخی از مهمترین وظایف وکیل خانواده به شمار می‌روند. وکلا در این زمینه باید به بهترین نحو وظیفه خود را انجام داده تا عدالت بین طرفین دعاوی برقرار شود.

خدمات-حقوقی-رابین-محاسب

خدمات حقوقی ملکی

 افرادی که به دنبال دعاوی در مورد انواع ملک مانند: زمین، خانه و مسائل مالیاتی هستند بهتر است که از راهنمایی و مشاوره وکیل ملکی بهره‌مند شوند. دعاوی مربوط به املاک غیر منقول مانند فروش مال، فسخ قرارداد، تنظیم سند، خلع ید، مزاحمت، تقسیم املاک مشاع و دیگر موارد مشابه جزو حوزه کاری وکیل ملکی است. افرادی که با توجه به عناوین نام برده شده به مشکل بر می‌خورند، می‌توانند از خدمات حقوقی موسسات حقوقی در این زمینه به طور تخصصی بهره‌مند شوند.

خدمات کیفری

 خدمات حقوقی زیادی در موسسات حقوقی با توجه به نیاز افراد صورت می‌گیرد و هر پرونده مختص به یک وکیل است. دعاوی کیفری نیز از این امر مستثنی نبوده و وکیل پایه یک دادگستری با نام وکیل کیفری مسئول بررسی پرونده‌های مربوط به این جریان است. وکیل کیفری باید با تمامی قوانین دادگاه، دادسرا و محاکم کیفری آشنایی کامل داشته باشد و یک وکیل با تجربه در زمینه کاری خود باشد. از مهمترین ویژگی‌های وکیل کیفری این است که باید قوانین کیفری مانند: قوانین مربوط به مجازات اسلامی، قانون‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز، قانون آیین دادرسی کیفری و قوانین مبارزه با مواد مخدر آشنایی کامل داشته باشد. وکیل کیفری باید به خدمات حقوقی مانند رسیدگی به تمامی پرونده‌ها و مسائل کیفری را در دستور کار خود داشته باشد. این وکیل باید برای حل این پرونده‌ها مسائل کیفری مانند کلاهبرداری، خیانت در امانت و صدور چک بی محل، قتل، اختلاس، دزدی و دیگر موارد را به راحتی برای افراد تشریح کرده و با ورود به این پرونده‌ها عدالت را برای افراد دعوی برقرار کرده و حق را به حق‌دار بدهد.

ارائه خدمات حقوقی در زمینه ارث

سهم الارث یکی از مسائل مهمی است که در بین تمامی افراد مطرح است.  تعیین سهم الارث و دریافت ارث جزو مباحثی است که باید یک وکیل در آن تبحر و تجربه لازم داشته باشد. این موارد مربوط به شورای حل اختلاف است و افراد باید در صورت وجود مشکل با کمک گرفتن از وکیل ارث برای انحصار وراثت کار خود را به نتیجه برسانند و مطمئن باشند که نتیجه به دست آمده با توجه به قانون بوده و از مشکلات به وجود آمده جلوگیری خواهد کرد و مشکل به وجود آمده را به طور مسالمت آمیز بین وراث حل خواهد کرد.

خدمات حقوقی در راستای ثبت احوال

این خدمات بیشتر به تغییر نام و نام خانوادگی، حذف نام همسر سابق از شناسنامه و دیگر تغییراتی ‌که وابسته به اداره ثبت احوال است مربوط می‌شود. برای انجام کارهایی که نام برده شد وکیل ثبت احوال باید در این زمینه تخصص و مهارت لازم را برای انجام این کارها داشته باشد. به طور مثال افرادی که نیاز دارند نام و نام خانوادگی خود را تغییر دهند، ممکن است در مواردی با مخالفت اداره ثبت احوال روبرو شوند. در چنین موردی افراد می‌توانند از طریق وکلایی که خدمات مرتبط با ثبت احوال را انجام می‌دهند کار خود را با توجه به قوانین ذکر شده و با استفاده از وکیل با تجربه به نتیجه برسانند. در واقع وکلای مجرب در زمینه خدمات ثبت احوال می‌توانند مشکلات به وجود آمده در رابطه با کلیه موارد راجع به ثبت احوال را با توجه به قوانین موجود در کشور انجام دهند و دیگر، افراد نیاز نیست که کارهای اداری طاقت‌فرسا را در مدت زمان طولانی انجام دهند.

انواع-خدمات-حقوقی

خدمات حقوقی در زمینه وصول مطالبات

وصول مطالبات از جمله خدمات حقوقی در موسسات هستند که وکلا  با این نمونه کارها بسیار روبرو هستند. در واقع افراد بسیاری که نتوانسته‌اند طلب‌های خود را احقاق کنند و حقوق خود را بگیرند، می‌توانند برای دریافت انواع مطالبات و وصول مطالبات از دیگران از وکیل وصول مطالبات کمک بگیرند. وکیل وصول مطالبات می‌تواند از طرف موکل خود نایب شده و حقوق خود را در دادگاه مطالبه کند. انواع مطالباتی که وکیل می‌تواند وارد آنها شده و اقدام کند عبارتند از: مطالبات چک و سفته، سند، فاکتور رسید، دست نوشته و… در موارد وصول نشدن مطالبات افراد می‌توانند از یک وکیل خبره و حرفه‌ای کمک گرفته و مطالبات خود را با استفاده از قوانین به دست آورند.

سخن پایانی

 با توجه به اینکه با انواع خدمات حقوقی آشنا شده‌اید، می‌توانید در هر زمانی، با توجه به دسته‌بندی نامبرده شده از کارشناسان گروه حقوقی کمک بگیرید. خدمات حقوقی گسترده‌ای در سراسر کشور توسط موسسات معتبر ارائه می‌شود. همه عزیزان می‌توانند از طريق ارتباط با موسسه رابین محاسب مانا و با استفاده از انواع خدمات حقوقی به بهترین نتایج دست پیدا کنند.